top of page
Пошук
  • Фото автораВІКТОРІЯ ВОЙКО

Хто такі "Братські народи"? Солідарність Литви з Україною

"Братські" народи?

За 8 років війни в Україні президент РФ Володимир Путін неодноразово називав українців та росіян «братськими народами». Проте, статистика показує, що відносини двох народів далекі від братніх. За даними Київського міжнародного інституту соціології на 2020 рік, добре ставилися до росіян лише 42% українців, 42% - погано чи дуже погано, решті 16% важко відповісти. У Росії українцям добре ставилися 48% жителів, погано – 43%, не визначилися – 9%.

За опитуванням за лютий 2022 року (до повномасштабного вторгнення), відсоток українців, позитивно налаштованих по відношенню до Росії, впав до 34%. Ми можемо лише здогадуватись, як змінилися ці цифри за час вторгнення.

На противагу цьому люди в Литві по-іншому ставляться до України.

Яку допомогу надає Литва

З перших днів війни литовці, зокрема християнські церкви в Литві, об'єдналися для допомоги Україні. Вже п'ять разів волонтери приїжджали до Мукачева, де знаходиться координаційний центр Асоціації. Щоразу мікроавтобуси приїжджають наповнені доверху їжею, ліками, підгузками та предметами гігієни. Вся гуманітарна допомога далі розвозиться нашими служителями в ті місця, де вона найпотрібніша: Харків, Суми, Запоріжжя та Донецьку область. Безліч продуктів та засобів гігієни лунає людям, які опинилися в поганому матеріальному становищі через війну. На зворотному шляху до Литви наші друзі відвозять жінок, дітей та старих людей, яких служителям АМБЦУ вдалося евакуювати з місць на лінії фронту.

Людям, які виїхали до Литви, було надано все необхідне: житло, харчування, соціальну допомогу, а працездатні без проблем знайшли роботу. Асоціація допомогла організувати евакуацію до Литви понад 100 людей.

Солідарність литовців

Ліз Трасс, міністр закордонних справ Великобританії у своєму інтерв'ю газеті Mail on Sunday сказала, що якщо Путіна не зупинити, Україною він не обмежиться: країни Балтики також у небезпеці.

Литовські волонтери розповіли, що такої думки й люди в Литві. Багато хто добре пам'ятає про те, як за радянського режиму людей з Литви цілими поселеннями депортували до Сибіру. Усього депортовано за 1940-1941 та 1945-1952 р.р. було 131 600 литовців.

Підтримка України в Литві така велика, що будинки обвішані українськими прапорами, а будь-яку пострадянську символіку намагаються замінити на проукраїнську. Сміючись, волонтери кажуть: «Є навіть литовці, які кажуть, що побоюються повертатися до Литви, бо незрозуміло: Литва це чи вже Україна…»

Подяки

Асоціація безмежно вдячна людям Литви, які надають усіляку допомогу Україні під час війни. Українці відчувають підтримку, яку надають справжні братні народи. Це вагомий внесок у допомогу українцям, які опинилися у складних умовах.

1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Допомога ближньому як сенс життя

Одним із найнебезпечніших служінь на даний момент є поїздки до поселень на лінії фронту. Служіння в Донецькій області розпочалося ще у 2014 році, невдовзі після початку збройного конфлікту на сході Ук

Comments


bottom of page