top of page
Пошук
  • Фото автораВІКТОРІЯ ВОЙКО

Сучасне менонітство: як меноніт у Запоріжжі втілюють на практиці християнські принципи попередників

Місто Запоріжжя має глибоке минуле, пов'язане з менонітами. Будучи вихідцями з країн Європи, меноніти прославилися новаторством у сільському господарстві, будівництві, легкій промисловості та інших галузях. Менноніти сповідували християнську віру і повністю присвячували себе будь-якій роботі, виконуючи її з жертовністю та любов'ю. Зараз у Запоріжжі є менонітська церква, яка успадкувала принципи та переконання менонітів, які жили в цьому регіоні. Її появі передує переїзд в Україну зі США Джона Вінса для служіння. Так, одна людина заклала фундамент для майбутньої асоціації менонітських церков України, яка зараз складається із 24 церков.

Життя у Запоріжжі змінилося з початком війни, незважаючи на відсутність активних бойових дій. На даний момент Запоріжжя є прифронтовим містом: у 20 км розташувався гарнізон російських військ, але українська армія не дає їм підступити до Запоріжжя.

Війна докорінно змінила, а десь призупинила служіння у церквах. Служителі, які до війни займалися дитячим, підлітковим, молодіжним служіннями, організовували літні табори та проводили церковні заходи, зараз не можуть цього робити через постійні сирени та загрозу обстрілу. Також війна торкнулася ходу служінь у церкві: місцем проведення богослужінь став будинок пастора Юрія, де проводиться вивчення Біблії з можливістю онлайн-підключення.

Незважаючи на всі зміни, у служителів з'явився новий спосіб допомагати людям і поширювати євангелію. Нещодавня покупка великого приміщення у самому центрі Запоріжжя дозволила відкрити центр для допомоги біженцям. Історія центру пов'язана з ім'ям Білла Раймера, котрий все життя присвятив благодійності. Після його смерті родичі пожертвували кошти на придбання приміщення та назвали його на честь Білла.

Наразі команда Раймер Центру складається з лідерів міських церков, координатора Школи без стін та місцевих волонтерів. Люди, які раніше були активно залучені до церковних служінь, тепер працюють тут.

Двічі на тиждень проводиться роздача продуктових наборів iCare та гігієнічного приладдя. Людей реєструють, щоб уникнути продажу гуманітарної допомоги. За підрахунками команди, одного продуктового набору вистачить сім'ї із трьох людей на тиждень. Роздача гуманітарної допомоги відбувається після короткої проповіді, таким чином люди отримують не лише фізичну, а й духовну їжу. Також всі, хто потребує, можуть вибрати собі одяг і безкоштовно постригтися.

Кожен день команда готує продуктові набори для відправлення до прифронтових поселень та для забезпечення людей з обмеженими можливостями. Пастор Володимир проводить душепопечительські зустрічі з переселенцями та членами команди, які потребують моральної підтримки. Таким чином, приміщення центру стало чудовою платформою для плідної роботи служителів.

Крім того, Раймер Центр тісно співпрацює з місцевою менонітською громадою, у приміщенні якої за час війни знайшли притулок уже понад 150 біженців із Маріуполя, Авдіївки та інших гарячих точок України.

Навіть незважаючи на близьку загрозу, служителі у Запоріжжі працюють не покладаючи рук, використовуючи для цього різноманітні ресурси. А ми дякуємо Богові за те, що Він посилає робітників на жнива, адже під час великого лиха найкраще проявляється Божа Слава через Його працівників.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Допомога ближньому як сенс життя

Одним із найнебезпечніших служінь на даний момент є поїздки до поселень на лінії фронту. Служіння в Донецькій області розпочалося ще у 2014 році, невдовзі після початку збройного конфлікту на сході Ук

Comments


bottom of page