top of page
Пошук
  • Фото автораВІКТОРІЯ ВОЙКО

Міжнародний день захисту дітей: історія свята, реалії та волонтерський захід для дітей у Запоріжжі

Історія свята

Щороку першого дня літа, 1 червня, у всьому світі відзначається Міжнародний день захисту дітей. Рішення про створення цього свята було ухвалено ще 1949 року в Парижі на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок. Заснування такого дня ініціювали через те, що у багатьох країнах світу залишилося багато дітей без батьків та даху над головою після Другої світової війни.

Вперше Міжнародний день захисту дітей відсвяткували у 50 країнах уже наступного 1950 року. З того часу подія стала однією з наймасштабніших у всьому світі. Україна приєдналася до традиції Указом Президента від 30 травня 1998 року. Головна мета свята – привернути увагу громадськості, урядових установ та організацій до проблем, спрямованих на реалізацію різноманітних заходів щодо забезпечення добробуту дітей у світі.


Реалії проведення свята у 2022 році

Нинішній День захисту дітей є найтрагічнішим в історії України. Лише за останні три місяці, доки триває повномасштабна війна в країні, від дій російських окупантів постраждали майже 700 дітей. Дитячий фонд ООН повідомляє, що з початку війни в Україні щонайменше 262 дитини загинули та 415 дітей поранено. Причиною є обстріл житлових районів із застосуванням зброї вибухової дії. Виконавчий директор ЮНІСЕФ Кетрін Рассел у заяві на честь Міжнародного дня захисту дітей наголосила, що замість того, щоб відзначати цей день, Україна наближається до сотого дня війни, яка зруйнувала життя мільйонів дітей.

У День захисту дітей експерти Дитячого фонду ООН закликали світову спільноту виділити $624,2 млн. доларів для продовження гуманітарної діяльності в Україні та $324,7 млн. доларів для підтримки роботи фонду в країнах, які приймають біженців.

Але незважаючи на труднощі воєнного стану, в Україні ніхто не поставився до свята зневажливо. Президент Володимир Зеленський опублікував на своєму Facebook, заклик зі словами: «Щоб краще розуміти дітей, треба іноді й самому ставати дитиною. Давайте залишимо нашим дітям країну, в якій вони пишатимуться!» Його дружина – перша леді України Олена Зеленська також закликала щодня пам'ятати, що діти потребують любові, турботи та підтримки: «Давайте пам'ятати, що діти – це наше майбутнє, наше продовження, наш завтрашній день, і робити все, що від нас залежить, щоб у всіх дітей було щасливе, безпечне, повноцінне дитинство, адже щасливі дорослі виростають із щасливих дітей».


Де та як діти відсвяткували 1 червня.

Першого червня у Дніпрі, Києві, Львові, Запоріжжі та інших містах було організовано безліч заходів для дітей. У Києві проводили тематичні майстер-класи, пікніки та екскурсії для дітей до історичного минулого Софіївського собору. У скверах Дніпра проходили благодійні акції, де збирали гроші для тварин. Були присутні аніматори та військові, які розповіли про свою роботу.

У свою чергу, Запорізькі християни в Раймер центрі приєдналися до загального бажання подбати про дітей та відволікти їх від війни та переживань. Першого червня команда Раймер центру, разом із місцевими волонтерами, організували у стінах центру дитячий захід та запросила всіх дітей переселенців. Близько 200 людей завітали на свято, з яких 100 – це діти. Не дивлячись на спеку, атмосфера свята була дуже сприятливою. Діти брали участь у конкурсі талантів, спілкувалися з аніматорами-волонтерами, співали пісні, танцювали та малювали на обличчях аквагрим. Діти та їхні батьки залишилися дуже задоволеними. Наприкінці кожна дитина отримала подарунок та дитячу Біблію. Батьків команда запросила на новий захід, який відбудеться сьогодні, 2 червня. Загалом, під час заходу, який тривав три години, команді вдалося налагодити контакт із багатьма переселенцями та розповісти їм про Христа.

Надалі команда Раймер центру на чолі з Сергієм планує працювати з переселенцями та знайомити їх з люблячим та турботливим Богом. Крім цього, у хлопців з'явилася ідея організації подібних заходів для дітей лише у меншому масштабі. Нині вони шукають шляхи для здійснення цієї ідеї. Команда просить молитися про духовний і моральний стан команди, а також людей, які відвідують їхній центр. Багато хто потребує зцілюючої сили Господа. Нехай Господь благословить хлопців у їхній роботі.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Допомога ближньому як сенс життя

Одним із найнебезпечніших служінь на даний момент є поїздки до поселень на лінії фронту. Служіння в Донецькій області розпочалося ще у 2014 році, невдовзі після початку збройного конфлікту на сході Ук

Kommentare


bottom of page