top of page
Пошук
  • Фото автораВІКТОРІЯ ВОЙКО

Даючи надію там, де її немає: як команда із церкви Запоріжжя допомагає людям під час війни

У перші дні війни церквою Запоріжжя було ухвалено нелегке рішення поїхати до безпечнішого Закарпаття. Зробити крок назустріч невідомому, назустріч проблемам, які неминуче виникли б: де жити такій великій громаді людей (близько 30 осіб), як бути корисними навіть далеко від дому, і як змиритися з думками, що повертатися може й нікуди. Але, як навчає Біблія, шляхи Господа несповідні. На кожне з питань, на кожну молитву Бог за своєю милістю відповідав свого часу. Це важкий шлях, але Бог не перестає благословляти.

На даний момент команда складається з 20 волонтерів, які твердо вирішили, що будуть приносити користь, залишаючись в Україні. Кожен усвідомлював, що доведеться багато трудитися, жертвувати силами та присвячувати дуже багато часу роботі.

Було організовано центр допомоги неподалік м. Мукачеве. Основною функцією Центру є координація інших центрів Асоціації в Україні. Крім цього, тут збираються комплекти гуманітарної допомоги iCare для прифронтових міст та міст, що приймають вимушених переселенців. Команда із Запоріжжя знайшла себе у тому, щоб реагувати на потреби українців, яких зараз як ніколи багато.

Зібрані набори вирушають на склад Асоціації у Запоріжжі, звідки вже розподіляються між вимушеними переселенцями, чи вирушають далі до лінії фронту. Один такий комплект важить близько 12 кг і до нього входить сімейний набір продуктів, гігієнічне приладдя та комплект християнської літератури. Крім продуктових наборів центром відправляються медикаменти, у великій кількості їжа та одяг. Є надія, що ця допомога дасть хоч краплю надії людям, які ледве зводять кінці з кінцями, у яких війна забрала все.

Війна змусила багатьох українців залишити свої будинки і перед багатьма гостро постало питання: «Куди податися, якщо ніде немає друзів?» Церкви Литви одними з перших виявили ініціативу підтримки у цьому питанні: вони кілька разів приїжджали до Західної України, щоб доставити продукти та відвезти переселенців до Литви. Тим, хто виїхав, було знайдено житло та надано все необхідне.

Окрім переселенців до Європи, понад 7 млн. українців були змушені переїхати в іншу частину України, у тому числі і до Закарпаття. Тут люди у своїх будинках безкоштовно приймають переселенців. Розуміючи ситуацію з безробіттям, команда побачила тут потребу і вважала за правильне надавати допомогу продовольством і таким людям.

З наближенням літа перед церквами постає питання проведення таборів. Такі табори допомогли б підростаючому поколінню відволіктися від новин про війну. Зараз як ніколи важливо убезпечити тендітну дитячу психіку від руйнівного впливу війни. Команда планує організацію дитячих та підліткових таборів спільно з церквами Закарпаття.

Зусиллями волонтерської команди за час війни було розподілено 160т гуманітарної допомоги між іншими центрами. Більша частина відправлена до Запоріжжя та інших прифронтових міст. У тому числі центр відправляв одяг та засоби гігієни. 5000 коробок iCare та 10,000 екземплярів християнської літератури. Прямо чи опосередковано центр взяв участь у організації виїзду закордон понад двісті переселенців. Команда не перестає зростати в числі, дедалі більше християн приєднуються до служіння асоціації!

1 перегляд0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Допомога ближньому як сенс життя

Одним із найнебезпечніших служінь на даний момент є поїздки до поселень на лінії фронту. Служіння в Донецькій області розпочалося ще у 2014 році, невдовзі після початку збройного конфлікту на сході Ук

Commenti


bottom of page