top of page
Пошук
  • Фото автораВІКТОРІЯ ВОЙКО

Війна "на виснаження"? Глобальна продовольча криза

Міністр оборони України Олексій Резніков: війна переходить у затяжну фазу Як впливає війна в Україні на гуманітарну ситуацію? Допомога асоціації постраждалим.

Майже через 3 місяці з початку російського вторгнення в Україну міністр оборони України Олексій Резніков на своїй сторінці у Фейсбуці заявив про ймовірну підготовку країни-агресора до тривалої позиційної війни, а іноземні новинні служби активно вираховують, наскільки ймовірним є контрнаступ України на території Росії.

На тлі тривалої війни гостро постає питання про швидку продовольчу кризу. Генсек ООН Антоніу Гуттереш заявив, що російське вторгнення в Україну скоро виллється у світову гуманітарну кризу, яка може тривати роки. До військової інтервенції Україна була великим постачальником соняшникової олії, кукурудзи та пшениці та інших зернових культур. Наразі українські порти закриті на експорт через війну. Таким чином ціни на альтернативу імпортним продуктам з України в Європі злетіли. Повідомляється, що зараз ціни на продовольчі товари в Європі на 30% вищі, ніж торік.

Крім того, протягом війни в Україні, заявив генсек ООН, загострюється проблема голоду в Африці. Генеральний секретар наголосив на неможливості стабілізації ситуації без відновлення поставок зернових з України.

Незважаючи на ці непрості часи, українські менонітські церкви продовжують існувати та активно допомагають побратимам і служать українському народу, хоч і перебувають у розосередженні. Умовно з початку війни церкви розділилися на чотири напрями: чверть членів АМБЦУ евакуювалися на Західну Україну, ще чверть залишилися на окупованих Росією територіях, інша чверть церков опинилися поблизу лінії фронту, а частина (жінки з дітьми), що залишилася, виїхали до Європи.

За час війни організувалося вісім центрів служіння асоціації у різних точках України. Загалом команда складається з понад 250 служителів та волонтерів. Вони регулярно збирають та відвозять продуктові набори, медикаменти та одяг із Західної України до прифронтових міст та поселень, часто ризикуючи власними життями та потрапляючи під обстріл.

Наприклад, активно здійснюється служіння у с. Канівське. Це прифронтове село у Запорізькій області, яке регулярно обстрілюють російські війська. Тут не працює базова інфраструктура: магазини закриті, відсутня електрика, великі складності з медикаментами. Служителі привозять сюди їжу, християнську літературу, моляться з місцевими жителями і пропонують їм виїхати. На даний момент у селі проживають переважно люди похилого віку, які не бажають залишати свої будинки та господарство. А тих, хто все ж таки згоден на евакуацію, відвозять до відносно безпечного міста Запоріжжя, де їх забезпечують необхідним та надають базові зручності.

У цей тяжкий час асоціація підтримує тих, хто гострує, завдяки всім друзям, які відгукнулися на потребу церков в Україні. За підрахунками АМБЦУ, понад 160 тонн життєво важливих продуктів було роздано людям у регіонах, що постраждали від війни.

Асоціація дякує нашим друзям, які не залишилися байдужими до потреби українців та менонітських церков в Україні

Зараз ми молимося про те, щоб продовжувати знаходити продовольство, оскільки робити це стає складніше на тлі посилення гуманітарної кризи. Ми також не перестаємо молитися про безпеку наших служителів та якнайшвидше закінчення війни.

0 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Допомога ближньому як сенс життя

Одним із найнебезпечніших служінь на даний момент є поїздки до поселень на лінії фронту. Служіння в Донецькій області розпочалося ще у 2014 році, невдовзі після початку збройного конфлікту на сході Ук

Comments


bottom of page