top of page
Пошук
  • Фото автораВІКТОРІЯ ВОЙКО

Апдейт про діяльність АМБЦУ

Історично, кредом меннонітів було миротворчість і соціальне служіння, і сьогодні той час, коли ми, як велика менонітська сім'я, можемо втілити своє покликання у справу. Незважаючи на всі жахи війни, більшість людей з наших церков є активними служителями суспільства в цій війні. Хтось приймає біженців у себе вдома, хтось слугує своїм бізнесом чи транспортом. Люди діляться всім, що мають і навіть впускають у свої будинки незнайомих людей, допомагають пораненим, служать у шпиталях, їздять вивозити людей під обстрілами. Багато чоловіків служать військовим, надаючи їм душпастирську та молитовну допомогу. Хтось займається координацією процесів та знаходить можливості взаємодії та сектори, де є потреби. Всі церкви всіх деномінацій в Україні відкриті для людей, яким потрібна кров та їжа, і це величезне свідчення для невіруючих людей. Всі наші молитовні будинки переобладнані у місця для прийому та годування людей. Це непрості часи, але вони допомагають нам втілювати теорію практично.

Тепер про ситуацію у країні. За неофіційними даними, 40 тис. людей вважають загиблими або зниклими безвісти за час війни, включаючи військові втрати. Понад три мільйони залишили країну. Оборонні дії ЗСУ призводять до великих втрат з боку армії країни-агресора і вже змусили ворожі війська значно послабити активний наступ у багатьох напрямках. Найбільш напружена ситуація в тих місцях, де російським військам вже вдалося закріпитися, це місця на півночі, півдні та сході України.

Ворожі війська навмисно забороняють в'їзд та виїзд до окупованих міст і сіл, у тому числі й для продовольчих машин; їхньою метою в таких місцях також є переворот влади та трансляція проросійської пропаганди. Хаотично вони обстрілюють цивільну інфраструктуру в таких містах артилерією. Таким чином, існує загроза гуманітарної катастрофи у низці міст: Маріуполь, Харків, Ізюм, Бердянськ, Суми, Ірпінь, Гостомель та ін. Тут люди не мають електрики, опалення, водопостачання, а полиці магазинів порожні.

Влада Маріуполя повідомляє про 10 тис. загиблих під час війни. Маріупольцям доводиться останні кілька днів пити воду з калюж. У цих місцях завдяки переговорам на політичному рівні робляться спроби організувати гуманітарні коридори для евакуації населення та для ввезення продовольства. Деякі приносять результати, але найчастіше армія ворога зриває домовленості та обстрілює конвої зі старими, жінками та дітьми. Багато маріупольців було прийнято нашими церквами у Запорізькій області. Найближчим часом ми будемо залучені до процесу перевезення людей, які втікали з Маріуполя, до кордонів з Європою.

Щоночі окупанти підступно запускають балістичні ракети і здійснюють авіаудари по безпечних поки що містах, зокрема, що знаходяться біля кордону з ЄС. Так, вранці 13 березня з відстані 1600 км., з території РФ було випущено 8 ракет по Львівській області. Вночі 16 березня було завдано ракетного удару по Запоріжжі. Одну ракету вдалося знешкодити, а друга впала біля залізничного вокзалу, за кілометр від будівлі нашої церкви. На щастя, обійшлося без жертв.

Тепер щодо церков, які знаходяться безпосередньо під окупацією або в зоні активних бойових дій. Це церкви у Бердянську, Балковому, Кутузівці, Андріївці та Молочанську та Херсоні. Ми підтримуємо з ними зв'язок, і всі церкви повідомляють про нестачу продовольства та речі першої необхідності. Бердянці повідомляють, що все те, що вдається знайти, коштує нечуваних грошей: сітка картоплі коштує $50, а сітка цибулі - $30. Крім постачання продовольства, зберігається можливість переказу грошей служителям у зоні бойових дій. Повідомляють також про випадки мародерства з боку російських військових через відсутність постачання до їхньої армії.

З початку війни ми виробили стратегію, яка дозволить нам допомагати церквам двома способами: евакуація людей у Західному напрямку та підвезення необхідних товарів у постраждалі території. У нас сформувалося дві команди по 15 осіб у містах Мукачевому та Здолбунів. Учасники команд займаються стратегічними питаннями, зазначеними вище. Місцеві жителі, бізнесмени та християнські організації охоче надають допомогу, жертвуючи тонни овочів, борошна та цукру, коли дізнаються, що ми займаємось їх переправкою до зон бойових дій. Литовські церкви збирають гуманітарну допомогу і деякі служителі особисто приїжджають в Україну, щоб передати її, підтримати у спільній молитві та підбадьорити.

Таким чином, ми отримали від них уже два гуманітарні вантажі та відправили дві групи людей до Литви. Ми вдячні за працю та посвяту всіх тих, хто допомагає і щедро жертвує на потреби всіх, хто страждає від жахів війни. Ресурси розподіляються між усіма церквами України, у тому числі між церквами в оточенні. Вони допомагають запобігти гуманітарній катастрофі в регіонах та допомагають евакуювати людей.

Ціни на багато видів життєво необхідних товарів зростають з кожним днем, але фінансова підтримка наших друзів у буквальному сенсі рятує життя покупців, безліч на ній грунтуються вся наша діяльність у час.

Окреме спасибі всім, хто приймає наших біженців, тепло приймає та забезпечує їх. Це неоціненна допомога. Церкви АМБЦУ дякують вам також за посилену молитовну підтримку у цей непростий час.

Дякую за тепло і ваші відкриті серця.

Ви можете ознайомитись із картою, на якій ви знайдете візуалізацію служінь нашої асоціації:

Червоним – церкви в окупованій зоні;

Жовтим – церкви поблизу зони бойових дій;

Фіолетовим - місця, де біженці можуть відпочити в дорозі до кордону;

Зеленим – координаційні центри з гуманітарної роботи, основний – у Мукачеві.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1AiaNec4PUwDZYrDyL0I22ITLoQDh60bo&ll=43.39550423057755%2C37.456957887990306&z=5

Як ви можете допомогти:

1. Фінансово, безпосередньо на наші банківські рахунки чи через партнерів

2. Відправлення гуманітарних вантажів до українського кордону. Ми можемо їх прийняти.

3. Ви можете безпосередньо зв'язатися з будь-якою з наших церков і підтримувати її. Ми допоможемо вам зв'язатися з церквами.

4. Потрібен транспорт для повного покриття потреб усіх служінь. Для цього нам потрібні три мікроавтобуси.

Молитовні потреби

1. За Світ в Україні, припинення страждань у країні

2. Молитва за розділені війною сім'ї

3. Молитва за служителів, які перебувають на небезпечних територіях

4. Церква у Феодосії. Вона перебуває під тиском російської влади.

4 перегляди0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Допомога ближньому як сенс життя

Одним із найнебезпечніших служінь на даний момент є поїздки до поселень на лінії фронту. Служіння в Донецькій області розпочалося ще у 2014 році, невдовзі після початку збройного конфлікту на сході Ук

Comments


bottom of page