Meine erste Bibel in Bildern
von Kenneth N. Taylor
Auf Ukrainisch und Englisch

Der König

Nacherzählung des Markusevangeliums

Auf Ukrainisch

Sicher im Sturm

Biblische Strategien zur Überwindung von Angst

Auf Russisch

Unsere Partner:

Jesus Märchenbuch Bibel

Jede Geschichte spricht Seinen Namen

Auf Ukrainisch

Die Aktionsbibel

Neues Testament

Auf Ukrainisch

Zeitschrift "Funke"

Licht. Hoffnung. Liebe

 Auf Russisch

Jesus liebt dich

Malbuch

Auf Russisch

Zeitschrift "Hoffnung"

Ein Wort der Ermutigung für jeden Tag

Auf Ukrainisch

amc_-_brelok-removebg-preview

VMBU

amc_-_brelok-removebg-preview

VMBU

VERBAND MENNONITISCHER BRÜDERGEMEINDEN DER UKRAINE 


facebook
instagram

nintendoswan@gmail.com

+39 092103919032 | +39 012913209312

josh-hild-iglqwyy9oo-unsplash.jpeg

Сторінки історії

Меноніти 

На території України близько 150 років тому проживали менонітські сім'ї, які переселились із Прусії та Північної Німеччини. Цьому передував маніфест Катерини II, яка запросила їх. Колоністи, серед яких були наші вірні браття та сестри меноніти, стали освоювати нову землю.  которых были наши верные братья и сестры меннониты, стали осваивать новую землю. І хоча з перших місяців прибуття на них чекало багато труднощів, вони полюбили цей край. Вони будували школи, лікарні, великі промислові об'єкти, млини і церкви. Особливим залишається їх внесок в архітектуру. Фламандська кладка цегли і особливий німецький стиль будівель яскравий цьому приклад.
Всіх менонітів поважали та знали як трудолюбивих і добрих людей. В 60-тих роках XIX ст. в менонітських колоніях на Півдні України з'явилось нове направлення- Братські меноніти, - в результаті боротьби гюпферів проти ортодоксального менонітства і його церковного конвенту, утворений в 1851 році на з'їзді духовних старшин. Головним об'єктом їхньої критики була культова практика менонітів, особливо обряд хрещення, який здійснювався над 18-літніми особами при умові, що ті знають катехизіс. Гюпфери  бачили в цьому відступ від осонвного положення Мено Сімонса про «хрещення по вірі», потребуючи попереднього "звернення до Бога в молитві покаяння".  Церковний конвент став наражати своїх противників на штрафи, арести, забирати у колоністів звань, відлучати з церков. Репресії змусили опозицію  піти на офіційний  розкол ойти зі старими менонітськими громадами. Братські меноніти заявили про себе в січні 1860 року на річці Молочна і досягли офіційного визнання в 1880 році. Нова на официальный разрыв со старыми меннонитскими общинами. Братские меннониты заявили о себе в январе 1860 г. на реке Молочной и добились официального признания властей в 1880 г. Новая конгрегація називала себе "браством" - іншою церквою, що запропонувала свою концепцію особистого порятунку. 

Але, на жаль, Друга світова війна та подальші реформи Царської Росії, СРСР та більшовики змусили менонітів залишити свої будинки та шукати інший притулок. Їхнє майно залишилося в руках правлячого уряду. Тоді ніхто не цінував ці пам'ятки: будинки грабували, школи та церкви перетворювали на склади боєприпасів та зерносховища. Як і будівлі, історію життя меннонітів теж знищували. Але ніщо не може зникнути назавжди. Історія – жива! Багато визначних пам'яток досі перебувають у хорошому стані, хоча є й такі, про які розповідають лише уламки фундаменту та хвилі старого Дніпра. Але навіть їх можна оживити в пам'яті. Усі пам'ятки, які вдалося зберегти у місті Запоріжжі, Оріхові, Миколаю-Полі та багатьох селах півдня України готові поділитися з вами своєю історією.

Тут ви можете знайти багато цікавої інформації про історію та культуру, про традицію та пам'ятки.

Ми зібрали найбільшу бібліотеку з книг, статей, фотографій і навіть щоденників менонітської діаспори різними мовами. Починаючи від перших поселень і до моменту виселення.

Ця інформація допоможе більше дізнатися про менонітські принципи віри, господарювання та сімейні традиції. А також дізнатися про історію півдня України, про яку майже нічого не сказано в підручниках.

5298802295716296859_121.jpeg
5298802295716296814_121н.jpeg
5298802295716296831_121.jpeg

Хортицька колонія

( околиці міста Запоріжжя) 

 

Молочна колонія

(Токмак, Мелітополь, села між ними)

Колонія Мемрик

(Михайлівка, Карлівка, Орлов)

Колонія Мемрик була заснована в 1884 р., коли громади Гальбштадту і Гнаденфельду із колонії Молочна вирішили  купити 12 000 десятин землі. Традиції Молочної були введені в своїй дорічній колонії. 

Колонія Хортиця простягалася вздовж Дніпра. Це була перша менонітська колонія, заснована в тодішній Новоросії. Початок нового життя менонітів було дуже нелегким.

Друга за розміром менонітська колонія. Була заснована у 1804 році біля східнього берегу ріки Молочної. Перші переселенці заснували групу колоній з дев'яти поселень - починаючи з Гальбштадту на півночі та закінчуючи Альтонау на півдні. 

5298802295716296934_121.jpeg
5298802295716296850_121.jpeg
5298802295716296881_121.jpeg

Колонія Язиково

(Миколай-Поле, Морозівка, Новопетрівка)

Колонія Борозенко та Неплюївка

(Олександрівка, Новософіївка, Орджонікідзе)

Колонія Шьонфельд

(Гуляй-Поле, Оріхів, Пологи)

Була заснована в 1869 році, як перша менонітська дорічня колонія після введення земельної реформи 1861 р. Села були спроектовані за типовим менонітським планом, подібно до Хортицьких традицій. 

Заснована в 1865 р. представниками 120 сімей - членів церкви «Малої комуни». Нова колонія розташувалась на відстані близько 30 км північно-західніше від м. Нікополь. Колонія Борозенко стала самою успішною і багатою колонією серед інших.

Колония Шьонфельд також відома під назвою Бразоль. Вона була заснована в 1868 році. Колонія відрізнялась від інших манерою свого існування. Все господарство було побудовано на власній землі селян. 

Create Website with flazio.com | Free and Easy Website Builder