Meine erste Bibel in Bildern
von Kenneth N. Taylor
Auf Ukrainisch und Englisch
Der König
Nacherzählung des Markusevangeliums
Auf Ukrainisch
Sicher im Sturm
Biblische Strategien zur Überwindung von Angst
Auf Russisch
Unsere Partner:
Jesus Märchenbuch Bibel
Jede Geschichte spricht Seinen Namen
Auf Ukrainisch
Die Aktionsbibel
Neues Testament
Auf Ukrainisch
Zeitschrift "Funke"
Licht. Hoffnung. Liebe
Auf Russisch
Jesus liebt dich
Malbuch
Auf Russisch
Zeitschrift "Hoffnung"
Ein Wort der Ermutigung für jeden Tag
Auf Ukrainisch
VMBU
VMBU
VERBAND MENNONITISCHER BRÜDERKIRCHEN DER UKRAINE
VERBAND MENNONITISCHER BRÜDERGEMEINDEN DER UKRAINE
nintendoswan@gmail.com
+39 092103919032 | +39 012913209312
Історія створення колоній та список сел, які заснували меноніти
Язиково розмістилася на північ від колишньої колонії Хортиця. Вона була заснована в 1869 р. як перша менонітська дочірня колонія після запровадження земельної реформи 1861 р. 8 листопада 1868 р. Хортицька колонія придбала у графині Варвари Коскуль 7 153 десятини земельних угідь, сплативши за них 240 000 карбованців. Назва Язиково походила від прізвища попереднього власника землі. Пізніше землі збільшились за рахунок купівлі інших приватних господарів. Колоністи заснували чотири села: Ніколайфельд, Францфельд, Адельсгайм та Айхенфельд. З Хортиці сюди переселилося 146 родин, які отримали по 50 десятин землі вартістю 33 рублі за кожну. В 1872 р. меноніти ще додатково докупили 1 500 десятин від графині Євгенії Морозової. За цю землю селяни заплатили 70 500 карбованців. На ній вони заснували село Хохфельд, у якому оселилося 30 менонітських родин з сіл Ной-Остервік та Айнлаге Хортицької колонії. Кожна родина отримала по 50 десятин землі.
Петерсдорф було засновано в 1833 р. як приватне землеволодіння. Пізніше воно, як і наступні два – Паульсхайм та Райнфельд, стало частиною колонії Язиково. В 1873 р. адміністративним центром Язиково стало село Ніколайфельд. Загальна територія колонії становила 14 427 десятин угідь, 8 600 з яких були у власності селищ. Решта належала приватним фермерам.
Села були спроектовані за типовим менонітським планом, подібно до Хортицької традиції. Головна, частіше єдина вулиця села проходила паралельно до річки, а по обидва боки її містилися подвір’я селян. Угіддя сіл Адельсгайм та Айхенфельд простягалися аж до р. Дніпро. До території входив ще 123-десятинний острів Таволжанський. Колонія з часом розбагатіла, і люди могли собі дозволити замінити перші примітивні хатки на постійні цегляні будинки. На початку ХХ ст. у колонії Язиково проживало 440 менонітських родин, загальна кількість мешканців становила 2 200 осіб. У період Громадянської війни села пройшли через страждання та розорення. У селі Айхенфельд за одну страшну ніч було замордовано 82 мешканці. Решта втекли та оселилися по сусідству, утворивши нове село Хохфельд. Згодом усі села та землеволодіння колективізували.
Назва поселення Інша назва Сучасна назва
Адельсгайм (1869) - № 3 - Долинівка
Айхенфельд (1869) - № 4 / Дубівка - Новопетрівка
Ніколайфельд (1869) - № 1 - Миколай-Поле
Францфельд (1869) - № 2 / Варварівка - Миколай-Поле
Хохфельд (1872) - № 5 / Морозово - Морозівка
Після 1873 р. інші маєтки теж стали частиною колонії Язиково:
Маєток Інша назва Сучасна назва
Паульсгайм - Павловка - не існує
Петерсдорф - Надєждовка/Петершівка - не існує
Рейнфельд - Єленовка - не існує
Пропонуємо переглянути файли до цього розділу